Aluekilpailukalenteri

ETELÄ-POHJANMAAN ALUEEN TAPAHTUMAKALENTERI 2018

Aluekisat:
  • Mäkitempo Teuva ti 12.6. 
  • Cyclocross Seinäjoki ke 15.8 
  • Cyclocross Seinäjoki ke 29.8 
  • Cyclocross Seinäjoki la 12.9 
  • Cyclocross Seinäjoki la 29.9 

Kansalliset:
  • Cycli XCO ja XCM Seinäjoki la-su 14-15.7. 
  • ISM aika-ajo ja maantie Jurva la-su 4-5.8. 
  • Laihian tempo Laihia la 18.8. 

Aluemestaruuskisat:
  • Maakuntaviesti. Kauhajoki, su 3.6. 
  • AM XCO Seinäjoki ke 23.5. 
  • AM Maantie Jurva ti 19.6. 
  • AM Tempo Kauhajoki ti 3.7. 
  • AM Kortteli ehdolla Närpiö ti 10.7. 
  • AM Rata, auki 
  • AM Cyclocross Seinäjoki la 13.10. 

Kilpailun startti arkisin klo 19:00 ja viikonloppuisin 12:00. Ilmoittautuminen 18:30 mennessä tai 11:30 mennessä.

YHTEYSTIEDOT
JurvU Esko Laitala 0400 667344 esko.laitala(at)laitala-com
JurvVo Reima Lyyluoma 0400 523383 reima.lyyluoma(at)pp.inet.fi
LaihLu Raimo Viinikainen 044 5665683 raimo.viinikainen(at)netikka.fi
Kraft C Agneta Riddar 050 3582463 agneta.riddar(at)netikka.fi
SPP-56 Sampo Haapoja 040 5078002 sampo.haapoja(at)ruukki.com
TeRi Jouko Haapala 0400 861030 jouko.haapala(at)netikka.fi
KaKa Leena Rinne 0500 369966 leenaheliannikki(at)gmail.com
WVC Hannu Anttila 050 3344156 wasavelocity(at)gmail.com



Suomen Pyöräilyunionin kilpailukalenteri